SANAT YÖNETMENİNİN MESAJI

Piyano müziği şölenimize hoşgeldiniz! Screen Shot 2017-12-05 at 22.52.47

Bilkent Piyano Festivali, tanınmış müzisyenlerle çalışma ve etkileşimde bulunma, müzikal arkadaşlıklar oluşturma, rol modelleri keşfetme ve performans fırsatlarına katılma gibi değerli deneyimler sunan benzersiz bir programdır.

Festival, piyano performansının uygulama alanlarında ve gelişmiş sanatsal rehberliğe erişim sağlamayı amaçlıyor. Bilkent’teki sıcak ve destekleyici ortamda, öğrencilere sürekli ilham vermeyi ve benzersiz, bireysel ilgi göstermeyi hedefliyor. Bilkent Festivali, bugün önde gelen müzik sanatçılarıyla etkileşim kurmayı ve onlardan öğrenmeyi arzulayan genç piyanistler için benzersiz fırsatlar sunacak. Festival, tüm katılımcılara birbirleriyle birlikte çalışma ve hayat boyu müzik arkadaşlığı kurma şansını verecek.

Festivalde, piyano performansında özgüven ve yeterliliğin önemini vurguluyoruz ve izleyicilerle etkili bir iletişimin üzerinde duruyoruz. Her yaştan ve her düzeyde öğrenciyi Aktif ve Pasif olmak üzere iki programımızda ağırlayacağız ve her öğrenci için özel bir yaklaşım sunacağız. Her öğrenci, potansiyeli, yetkinliği ve ihtiyaçları farklı bireyler olsa da – yine de hepsi kendi ihtiyaçlarına duyarlı bir akıl hocasıyla işbirliği yaparak kendi benzersiz kimliklerini bulmak isteyen müzisyenlerdir.

Kişisel olarak ilk müzik festivalime 14 yaşındayken Aspen’de katıldım ve ne kadar yoğun olduğunu hatırlıyorum, aynı zamanda ne kadar ilham verici olduğunu da hatırlıyorum. Bu festival, bana müzik kariyerimi sürdürmem için ilham veren, yaşamımı değiştiren bir deneyim oldu. Umarım Bilkent Üniversitesi’ndeki haftanız size aynı değerli ilhamı verecektir.

Kültürel zenginliği ile seçkinleşmiş Bilkent Üniversitesi’nde 7 gün boyunca, katılımcılar piyano müziği sanatında yoğunlaşacak ve festival sanatçıları hocalardan ilham alacaklar ve geliştirilecekler. Yenilikçi ve yaratıcı beceriler kazanımları ve müzikteki amaçlarını belirleyecekleri konularda kişisel olarak danışmanlık ve akıl hocalığı görecekler. Farklı seminerlerimiz ve Öğle Yemeği ve Öğrenme oturumlarımızda katılımcılar ayrıca müzik kariyer seçeneklerini, profesyonel ağ stratejileri, pazarlama, tanıtım planları ve tanıtım becerilerini keşfetmeyi de öğrenecekler.

Türkiye’nin önde gelen yüksek öğrenim kurumu olan Bilkent Üniversitesi kampüsünde gerçekleşen Bilkent Piyano Festivali, tam donanımlı konaklama ve yemek servisi yanı sıra üniversitenin birçok olanaklarına ücretsiz erişim imkânı sunmaktadır.

Bizler Bilkent’te, mükemmeliyetçilikte kararlıyız ve katılımcılarımıza olağanüstü sanatçı hocalarımızla yakın çalışma deneyimi yanısıra özel kariyer geliştirme semineri ve performans fizyolojisi üzerine özel bir oturum da sunuyoruz.

Piyanistlerin müzikal ilgilerini geliştirmeyi ve onları kariyerlerinde yönlendirmeyi hedefliyoruz.

Bu yaz sizi Bilkent Üniversitesi’nde görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz!

Dr. Yoonie Han
Bilkent Piyano Festivali Sanat Yönetmeni
Bilkent Üniversitesi Yardımcı Doçent Doktor / Öğrenci Sanatsal Etkinlikleri Koordinatörü

Advertisements