SEMİNERLER & ETKİNLİKLER

Screen Shot 2018-01-30 at 16.12.12

1. Kariyer Geliştirme Semineri

21. Yüzyılda klasik müzisyenler için başarılı bir müzik kariyerinin nasıl oluşturulacağının araştırılması. Katılımcılar yenilikçi ve yaratıcı becerilerini geliştirmeleri ve müzikte amaçlarını belirlemeleri konularında eğitilecek, yönlendirilecek ve bireysel olarak akıl hocalığı ve danışmanlık alacaklar.

Konular: Bir sanatçı portfolyosunun oluşturulması, mesleki fırsatların tanınması, konser, yarışma ve seçmelere yönelik repertuarların programlanması, ilgi çekici program notlarının yazılması, Oda Müziği grubunun oluşturulması, serbest iş bulma, profesyonel ağ stratejileri geliştirme, pazarlama, tanıtım planları ve tanıtım becerileri ile konser salonları dışındaki fırsatları keşfetmek. Bu özel seminer internet üzerinden farklı  konuk sanatçılar tarafından yapılacak olup her öğleden sonra olacaktır.

Meet Gloriosa Piano Trio, unique Chamber Music Ensemble, comprising a Steinway Recording Artist on piano, a winner  of the International Tchaikovsky Violin Competition, and the Principal Cellist of the Nashville Symphony Orchestra.

Meet Rachel Christensen, Assistant Director at Career Services & Entrepreneurship Office at The Juilliard School, USA

Meet Sean Hickey, composer, Senior Vice President in Sales and Business at Naxos of America

Meet Barrett Hipes, Associate Dean for Student Development, Director of Career Services & Entrepreneurship Office at The Juilliard School, USA

Meet Jahye Kim, pianist, President of Hudson Fine Arts Foundation, Executive Director of Union City Philharmonic Orchestra, USA

Meet Karen LeFrak, composer who premiered her works by American Ballet Theatre, New York Philharmonic, Marinsky Theater, and Shanghai Symphony Orchestra

Meet Matthew Oberstein, Vice President at Opus 3 Artists, Music Director at Southern New Jersey Philharmonic Orchestra, USA

Meet Theodore Wiprud, Composer, Vice President of New York Philharmonic in Education, USA

2. Şeflik Semineri

Şeflik sanatıyla tanışmak piyanistlere geniş donanım sağlar. Katılımcılar ritmik anlayışlarını geliştirirken dinamikler ve ifade hakkında daha derin bir anlayış ile tanışacaklar. Piyanistlik nispeten yalnız bir uğraştır, bir ansambl ile birlikte müzik yapmanın inceliklerini öğrenmek ve birlikte çalmak hem müzikal hem de sosyal becerileri geliştirir.

Meet Isin Metin, Conductor at Bilkent University, former Artistic Director of Bilkent Symphony Orchestra, Turkey

3. Sahne Performansına Yönelik Fizyoloji Semineri

Müzisyenler olarak, hem enstrüman çalma tekniği gereksinimlerinde sürekli artışı hem de sinleyicilerin mükemmeliyet beklentilerini yaşıyoruz. Bu zihin ve bedenimizi germekte. Günlük müzik yaşamımızda oluşan performans endişesi, stres ve kronik ağrıları hepimiz tanıyoruz. Bu konular üzerine özel olarak tasarlanmış fizyoloji oturumlarımızda piyanistler, kendi endişelerimizi, stresimizi, gerginlik ve performans yaralanmalarını önleme yollarını kontrol edebildiğimizi ve etkileyebildiğimizi anlamayı öğreneceklerdir.

Diğer bir deyişle mükemmel teknikler geliştirmek için çabalarken, müzisyenler zihinlerini ve bedenlerini germekteler. Bunlar, müzik yaparken ve günlük hayatta performans endişesi, stres ve kronik ağrıya yol açabilir. Fizyoloji Semineri oturumlarımız, festival katılımcılarının bu sorunlarla başa çıkmayı ve öncelikle bunlardan nasıl kaçınacaklarını öğrenmelerine yardımcı olacaktır.

4. Beslen ve Öğren / Sosyal Saatler

Tüm Aktif katılımcılar öğle saatlerinde yemeklerde sanatçı öğretim üyeleriyle konuşma şansına sahip olacaklar. Bu, genç sanatçıların sosyal bir ortamda danışmanlarıyla bir araya gelmeleri için mükemmel bir fırsat.

5. Geziler 

Türkiye en kadim uygarlıkların ve kültürlerinin beşiği olmuştur ve tarihi zenginliğinin yanı sıra doğal güzelliklerle doludur. Ülkenin başkenti Ankara’da farklı yörelerin kültürleri, yemekleri ve renkleriyle karşılaşmak mümkündür. Katılımcılar kentin tarihi bölgelerinden Ankara Kalesi ve civarını ziyaret edecektir. Geleneksel mimari özelliklerin güzel bir örneği olan kale ve duvarları, mermer ve kızıl Ankara taşından yapılmıştır.

Kale’nin yakınında Eski Ankara olarak adlandırılan tarihi yerleşim bulunmaktadır. Evler geleneksel olarak ahşap ve kil tuğladan yapılmıştır. Bu evlerde bugün restoranlar, antika, el işi ve halı sergilenen dükkanlar bulunmaktadır. Katılımcılar bu bölgeyi gezerken, baharat, kuruyemiş ve tatlılarla tanışacaklar.

Kale gezisinin ardından katılımcılar, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, ve ulaşım, endüstri ve iletişim tarihine ağırlık veren M. Rahmi Koç Müzesini gezecekler. Gezinin sonunda günbatımıyla katılımcılar restore edilmiş eski bir Ankara evinde yer alan restoranda akşam yemeği yiyecekler.

Advertisements